Quotes Collection 1.0 Nederlands - en to nl translation catalogue (47 entries)

en: Next quote
nl: Volgend citaat

en: Loading...
nl: Laden...

en: Error getting quote
nl: Fout bij ophalen citaat

en: Random Quote
nl: Willekeurig citaat

en: Title
nl: Titel

en: Show author?
nl: Toon auteur?

en: Show source?
nl: Toon bron?

en: Ajax refresh feature
nl: Ajax ververs functie

en: Manage your collection of quotes at
nl: Beheer je collectie citaten op

en: Manage
nl: Beheren

en: Nothing added to the database.
nl: Niets toegevoegd aan de database.

en: Database table not found
nl: Database tabel niet gevodnen

en: There was an error in the MySQL query
nl: Er is een fout gevonden in de MySQL query

en: Quote added
nl: Citaat toegevoegd

en: Quote not updated.
nl: Citaat niet bijgewerkt

en: Changes saved
nl: Wijzigingen opgeslagen

en: Quote deleted
nl: Citaat verwijderd

en: The quote cannot be deleted
nl: Het citaat kan niet verwijderd worden

en: Add Quote
nl: Citaat toevoegen

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Back
nl: Terug

en: The quote
nl: Het citaat

en: Author
nl: Auteur

en: Source
nl: Bron

en: Tags
nl: Kernwoorden

en: Visible?
nl: Zichtbaar?

en: optional
nl: Optioneel

en: comma separated
nl: Gescheiden door komma's

en: Nothing done!
nl: Er is niets gebeurd!

en: Visibility status of selected quotes set to '%s'
nl: Zichtbaarheidsstatus van geselecteerde citaten op '%s' gezet

en: Quote(s) deleted
nl: Cita(a)t(en) verwijderd

en: Edit quote
nl: Wijzig citaat

en: Delete
nl: Verwijder

en: Make visible
nl: Maak zichtbaar

en: Make invisible
nl: Maak onzichtbaar

en: Edit
nl: Wijzig

en: Are you sure you want to delete this quote?
nl: Ben je zeker dat je dit citaat wil verwijderen?

en: Currently, you have %d quote.
nl: Momenteel heb je %d cita(a)t(en)

en: Add new quote
nl: Voeg citaat toe

en: Sort by:
nl: Sorteer volgens

en: Quote
nl: Citaat

en: Date added
nl: Datum toevoeging

en: Date updated
nl: Datum aanpassing

en: Visibility
nl: Zichtbaar

en: Go
nl: Ga

en: Action
nl: Actie

en: No quotes in the database
nl: Geen citaten in de database
